17 C
Скопје

Tag : Починато лице

Вести Хроника

Мртов маж пронајден на пазарот во Чаир

Слободен печат
Вчера наутро на пазарот во Чаир бил пронајден мртов маж, по што веднаш била повикана полицијата. – На 11.4.2021 во 10.12 часот во СВР Скопје...
Хроника

Починат маж донесен во Ургентен центар, додека пиел чај му се слошило

Слободен печат
На 22.10.2020 во 16,22 часот во Полициската станица Гостивар, од Ургентен центар Гостивар било пријавено дека кај нив има починато лице. Според пријавеното, во чајџилница...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Во Хрватска почина човек кој бил во самоизолација

Слободен печат
Еден повозрасен маж кој се наоѓал во домашна самоизолација во местото Бртонигле во Истра синоќа починал, соопштија хрватските власти. Како што јави дописникот на МИА,...
Хроника

Починато лице пронајдено во село Миравци

Слободен печат
Во близина на Шумското складиште кај село Миравци, вчера било пронајдено тело на починато лице, соопшти денеска СВР Струмица. Лекар од Итната медицинска помош констатирал...
Вести Хроника

При лов усмртено лице на Кожуф

Слободен печат
Во Полициската станица Гевгелија вчера утрото било пријавено дека на планината Кожуф имало повредено лице при лов. Полициски службеници излегле на местото на настанот, на...
Вести Хроника

Починато момче пронајдено во стан во Скопје

Слободен печат
Во Скопје вчера попладне во дом на своја пријателка е пронајдено починато лице Лекар констатирал смрт, без траги на насилство, информира МВР. -На 03.11.2019 во...
Вести Свет

Несекојдневна трагедија во Русија: Паднале од прозор додека имале секс, жената починала на лице место

Слободен печат
Во Русија се случила несекојдневна трагедија, кога еден пар од Русија за време на секс паднал од прозор, при што жената починала на лице место,...
Хроника

Едно лице починало во сообраќајка во Скопје

МИА Агенција
Едно лице загинало во една од вкупно две сообраќајки што се случиле изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје. Во другата сообраќајка полесно е...