• Починато лице

Мртов маж пронајден на пазарот во Чаир

Вчера наутро на пазарот во Чаир бил пронајден мртов маж, по што веднаш била повикана полицијата. – На 11.4.2021 во 10.12 часот во СВР Скопје било пријавено дека на пазарот во скопската населба Чаир има починато лице. Полициски службеници излегле на местото и било утврдено дека станува збор за Љ.К.(63) од Скопје, информираат од МВР. …

Мртов маж пронајден на пазарот во Чаир Read More »