Tag : по ортез

Кошарка Спорт

Стојановски: Мислам дека нема да продолжи првенството во Франција

Слободен печат
И еден од најискусните македонски играчи е еден од оние кои оваа натпреварувачка сезона ќе ја паметат како турбулентна. Само што ја пронајде својата препознатлива...
Кошарка Спорт

Стојановски го напушти По Ортез, но остана во Франција! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во претходните два месеци ги бранеше боите на По Лак Ортез, а денеска нашиот интернационалец има нов клуб во Франција. Војдан Стојановски ќе игра за...