• платеници

Колумбијците кои се осомничените за убиството на Моиз извршиле американска воена обука

Дел од осомничените колумбиски платеници, уапсени под сомнение за убиство на претседателот на Хаити, Жовенел Моиз, учествувале во американски воени обуки, изјави портпаролот на Пентагон. „Истрагата е во тек, нема да дадеме повеќе детали во овој момент”, изјави полковник Кен Хофман за „Вашингтон пост“. Според Пентагон, Секретаријатот за одбрана организира обуки за илјадници војници од …

Колумбијците кои се осомничените за убиството на Моиз извршиле американска воена обука Read More »