Tag : Пласман

Вести Македонија Слајдер

Гошаревски за Ресен: Тешки денови за земјоделците, но за среќа овој период добро оди пласманот на јаболкото

Слободен печат
-Засега немаме заразени лица, имаме само четири лица кои се во карантин. Добро се држиме и се надевам дека вака и ќе продолжиме. Сите институции...
Вести Економија

Трипуновски ја повика Владата да помогне во пласманот на зелката

Слободен печат
Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан Трипуновски денеска на својот фејсбук профил напиша дека сега Владата, треба да даде конкретни решенија и со сите свои капацитети и меѓународни контакти да...
Вести Економија

Пласманот се уште проблем за органското производство

МИА Агенција
Здружението за едукација на земјоделци „Зелена берза”, поддржано од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, денеска во Битола организираше промтивен настан за поттикнување и развивање...
Вести Економија

Органското производство има иднина, потребни сигурен пласман и повисоки цени

МИА Агенција
Тиквички, модри патлиџани, домашно произведено пиво, сапуни, сок од малини, мед… Долг е списокот на производи што можеа да се најдат на Меѓународниот саем на...
Вести Економија

Надминат проблемот за македонските вина

Слободен печат
Македонските вина ќе можат да се промовираат во Хрватска со нивните географски називи. Проблемот со пласманот кој неодамна се појави поради спорните одредбите од новиот...
Еспресо Шоу биз

МАТЕМАТИЧКА ГРЕШКА НА БЕЛОРУСИЈА ја чинеше Македонија победа во делот на жирито

Слободен печат
Колку и да се чини дека гласањето одеше беспрекорно, будните очи на евровизиските фанови веќе „уловија“ повеќе грешки, како што е и лажната неизвесност при...
Еспресо Шоу биз

Познат евровизиски коментатор прогнозира ГОЛЕМ УСПЕХ за Тамара на Евровизија

Слободен печат
Потсетуваме, Македонија неколку години не се пласираше во финалето на Евровизија. Всушност, прва која не се пласираше беше токму Тамара Тодевска, заедно со Врчак и...
Еспресо Шоу биз

ТАМАРА со „PROUD“ обезбеди пласман во финалето на Евровизија (ВИДЕО)

Слободен печат
Одличниот настап и моќната порака на песната „Proud“ обезбедија пласман на Тамара Тодевска и Северна Македонија во финалето во Тел Авив. Заедно со нас се...
Еспресо Шоу биз

ОВИЕ натпреварувачи се пласираа во финалето на Евровизија

Слободен печат
Некои од нив беа сосема очекувани, други изненадија, а имаше и такви за кои се типуваше дека се фаворити, но не успејаа да го поминат...
Ракомет Спорт

Вардар на 60 минути од пласман на „Ф4″ во Келн

Слободен печат
Екипата на Вардар вечерва од 19 часот во спортската сала „Вароши” го игра реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите против ПИК Сегед. „Црвено-црните” синоќа...