2 C
Скопје

Tag : плагијатори

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ФОТО: Господин Бин ги обвини „Пријатели“ дека се плагијатори

Слободен печат
Роуан Аткинсон, славниот англиски комичар и актер кој се прослави преку улогата на Господин Бин, ја обвини екипата на култната серија „Пријатели“ дека му го...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

СКАНДАЛ: „Боже чувај ја од зло“ жртва на руски плагијатори (ВИДЕО)

Слободен печат
Руската рок група „Землјане“ која на руската музичка сцена постои повеќе од четири децении ја „присвои“ добро познатата за сите нас песна „Боже чувај ја...