18.8 C
Скопје

Tag : питон

Вести Регион Слајдер

ВИДЕО | Огромен питон слободно си се шетал во зоолошката градина во Белград

Слободен печат
Снимка од огромен бурмански питон кој слободно се шетал по тревникот на зоолошката градина во Белград шокирал денеска многу корисници на социјалните мрежи. На краткото...
Забава Магазин Магазин слајдер

Двајца ловци постигнаа нов рекорд, уловија бурмански питон долг 6 метри! (ФОТО)

Слободен Печат
Флорида е наречена „сончевата држава“ најмногу поради нејзината топла суптропска и тропска клима, но е позната и по константните невообичаени и интересни случки. Овој пат...
Вести Регион

Паника во Загреб: Побегнал питон, сопственичката не може да го најде – еве што ѝ пишаа загрижените граѓаните

Слободен печат
Хрватското засолниште за животни Думовец објави дека во понеделникот дека во Маркушевац исчезнал кралски питон. Сѐ уште не е пронајден. „Од Маркушевачка Трнава одлута женка...
Вести Регион

Полицијата упаднала во стан и пронашла питон долг 5,5 метри и тежок 50 килограми

Слободен печат
Загребската полиција упаднала во стан на маж во Јарун со цел да го уапси за кривично дело. Но, таму ги пречекал питон долг 5,5 метри....
Забава Магазин

Неверојатна борба помеѓу питон, јазовец и чакал (ВИДЕО)

Слободен печат
Кога сте на сафари во Африка тогаш сигурно ќе бидете сведок на некоја борба помеѓу животните кои таму живеат. Така Роселин Керјосе на сафари снимила...
Забава Магазин

Побегнал огромен питон кој може да изеде човек

Слободен печат
Мрежастиот питон со должина од околу 2,7 метри, кој би можел да изеде човек, му побегнал на неговиот сопственик во Кембриџ и сега слободна лута...
Вести Свет

Питон голтна цел крокодил (ФОТО)

Слободен печат
Фотограф во Австралија успеа да ја овековечи борбата помеѓу двата најопасни предатори на земја и во вода, питон и крокодил. Во борбата за живот, како...