14 C
Скопје

Tag : пиротехника

Вести Свет Слајдер

Пиротехнички инциденти во новогодишната ноќ: „Откината глава“ на момче во Франција, дечко во Италија починал од петарди

Слободен печат
Момче од Бофзајм, источна Франција, го загуби животот при експлозија на новогодишниот огномет во момент во кој отишол да ја провери инсталацијата, а медиумите денеска...
Вести Хроника

Нова заплена на пиротехнички средства на полицијата

Слободен печат
Во Струмица полицијата заплени речиси 6000 пиротехнички средства. По претходно добиени сознанија, од страна на полициски службеници од ПС-ОН Струмица во објект на ул. „Атанас...
Хроника

Приведен 50-годишен тетовец со над 1.100 парчиња пиротехника

Тетовската полиција привела 50-годишно лице кај кого се најдени 1100 парчиња пиротехника во рамки на засилените контроли за сузбивање на ваквата продажба. Најголем дел од...
Хроника

Полицијата заплени речиси 4.000 пиротехнички средства во Дебрца

Слободен печат
На 23 и 24.12.2020 од страна на полициски службеници на СВР Охрид во полициска станица биле повикани Г.В.(39) од с.Белчишта, општина Дебрца, шеф на два...
Вести Хроника

По Скопје и Битола, заплена и во Тетово: Полицијата одзеде над 2.000 парчиња пиротехника и приведени две лица

Слободен печат
По Скопје и Битола, информација за заплена на пиротехнички средства денеска пристигнува и од Тетово. Тетовската полиција попладнево приведе две лица кај кои се пронајдени...
Хроника

Запленети над 2000 пиротехнички средства, приведен 35-годишен маж

Слободен печат
Денеска (22.12.2020) во 16.50 часот на плоштад Маршал Тито во Куманово приведен е С.М. (35) од Куманово бидејќи кај него биле пронајдени пиротехнички средства. Извршен...
Хроника

Полицијата приведе маж од Кочани, откако му пронашле над 600 пиротехнички средства во неговиот дом

Слободен печат
На 21.12.2020 во 20.50 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани го лишиле од слобода З.Р.(56) од Кочани. При претрес во неговиот дом, извршен со...
Хроника

Битолчанец пеш ја минал границата со близу илјада пиротехнички средства

Слободен печат
Денеска (21.12.2020) на Граничен премин Делчево, при влез во Република Северна Македонија, полициски службеници извршиле преглед на багаж на П.П. од Битола, кој пеш ја...
Хроника

На Бит-пазар одземени над 1.000 парчиња пиротехника

МИА Агенција
На Бит-пазар во Скопје се пронајдени и одземени над 1.000 парчиња пиотехника во тек на акциска контрола, што ја спровела полицијата вчера од 10 до...
Слајдер Хроника

ФОТО: Запленети околу 30 илјади парчиња пиротехника во Тетово

Слободен печат
Во уште една акција во текот на попладнето тетовската полиција заплени поколу 30 илјади парчиња пиротехнички средства.  Тие се најдени кај 41 годишник од Мала...