Tag : пинета секондо

Вести Македонија Слајдер

Ангела Ѓорѓиевска осудена на 19 години затвор за убиството на Пино

Горан Наумовски
Скопјанката Ангела Ѓорѓиевска денеска од Кривичниот суд е осудена на 19 години затвор за нејзина вмешаност во убиството на 26-годишниот Пинета Секондо – Пино. Според...
Хроника

Трпковска: Како може некој да убие дете и 6 месеци да јаде?

Доживотен затвор за убијците на 26-годишниот Пинета Секондо побара денес мајка му Маја Трпковска по распитот во Обвинителството. По два часа, мајката повеќе не можела...
Хроника

ОЈО бара притвор за осомничениот за убиство на Пино: Убиецот со пушка го застрелал во глава и телото го фрлил во дупка!

Слободен печат
Надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донело Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за убиство на Пинета Секондо, кој од декември минатата...
Хроника

Исчезнатиот Пино е пронајден мртов, МВР поднесе кривична пријава за убиство против две лица

Слободен печат
Момчето кое исчезна во почетокот на декември минатата година Пинета Секондо – Пино е пронајден мртов. Телото е најдено во атарот на селото Љуботен пред...