13 C
Скопје

Tag : пилот

Вести Регион Слајдер

Се споделува на Фејсбук: Статус на српски пилот за разобличување на теориите за „труење од воздух“

Слободен печат
Една од лудите теории што се појавија паралелно со ковид-19 и се шири дури и побрзо од него е дека вирусот не постои, туку дека...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО | Кинеските регулатори ја истражуваат тепачката меѓу пилот и стјуард: Едниот заврши со скршена рака, а другиот со скршен заб

Слободен печат
Кинескиот воздухопловен регулатор го испитува извештајот за тепачка меѓу капетан на авион и главниот стјуард за време на домашен лет. Кинеската Управа за цивилен воздушен...
Вести Свет

Авион на „Ер Франс” принудно слета во Софија, откако патник се обидел да влезе во пилотската кабина

Миа Агенција
 Индиец е уапсен на аеродромот во Софија откако авион на „Ер Франс” кој летал од Париз до Њу Делхи принудно слета во Бугарија, јави дописникот...
Вести Свет

Мислел дека е НЛО: Вперил ласер во полициски хеликоптер и доби шест месеци затвор

Слободен печат
Маж, кој вперил ласер во очи на пилот на полициски хеликоптер, беше наречен „идиот“ и „лажго“ од судијата и му определи шестмесечна затворска казна. Бенџамин...
Вести Свет

Тајван: Се урна воен авион, пилотот почина и покрај тоа што успеал да се катапултира

Слободен печат
Воен авион Ф-5Е утрово се урна за време на тренажен лет, соопшти Министерството за одбрана на Тајван. Авионот се урна во Тихи Океан на помалку...
Некатегоризирано

Разговор со Стефанија Димеска, најмлад пилот по спортска авијација: Предрасудите не влијаат врз моите одлуки

Ј.К.Д
Во активностите и интересите на 26-годишната Стефанија Димеска се вбројуваат кунг фу, мотори, падобранство, автомобилизам, главно адреналински активности, преку кои постојано се соочува со стравот,...
Жена Магазин Магазин слајдер

Внуката на Тито како пилот: Испратете ме на Месечината

Слободен печат
Саша Броз е хрватска режисерка и внука на поранешниот претседател на СФРЈ – Јосип Броз Тито. Ќерката на синот на Тито, Миша Броз, била венчана за...
Вести Регион

Мал авион падна врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес

Миа Агенција
 Мал едномоторен авион кусо по 9 часот утрово, падна врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес, без да има жртви, јави дописничката...
Вести Свет

Пронајден мртов пилотот на американскиот авион што се урна во близина на британскиот брег

Слободен печат
Пилотот на американскиот воен авион што утрово се урна во Северното Море во близина на британскиот брег, е пронајден мртов, соопшти американската армија. „Пилотот на...
Вести Свет Слајдер

Флорида: Се урна борбен авион „Ф-22“, пилотот успеал да се катапултира

Слободен печат
Американски борбен авион „Ф-22″ се урнал за време на „рутинскиот лет” на Флорида, а пилотот успеа да се катапултира, објавија американските воени сили. Пилотот е...