Tag : пеле

Спорт Фудбал

ФОТО: Роналдо го урна рекордот на легендарниот Пеле!

Слободен печат
Јувентус во рамките од италијанската Серија А го совлада Каљари со резултат 3:1, а сите три гола ги постигна Кристијано Роналдо. Португалецот дојде до хет-трик...
Спорт Фудбал

Меси му собори еден, Роналдо му собори друг рекорд на Пеле

Слободен печат
Неодамна Лионел Меси го собори рекордот на легендарниот бразилски фудбалер по бројот на пстигнати голови за еден клуб, Аргентинецот дојде до бројката од 644 гола,...
Спорт Фудбал

Сантош го оспорува рекордот на Меси, Пеле и натаму е најдобар!

Слободен печат
Пред неколку дена, Лионел Меси го сруши рекордот на Пеле по бројот на постигнати голови за еден клуб. Аргентинецот постигна 644 голови за каталонскиот гигант,...
Спорт Фудбал

ФОТО: Меси го надмина рекордот на легендарниот Пеле!

Слободен печат
Лионел Меси направи нешто незамисливо – го сруши рекордот на легендарниот Пеле по бројот на постигнати голови за еден клуб. „Волшебникот“ на Барселона го постигна...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Меси се израмни со легендата Пеле, само бод за Барса!

Слободен печат
Денеска во 14 коло на стадионот „Камп Ноу“ ремизираа екипите на Барселона и Валенсија (2:2) во најсилната шпанска „Ла Лига“. Поведоа гостите со погодокот на...
Спорт Фудбал

ФОТО: Официјално, го имаме најдобриот тим во историјата на фудбалот!

Слободен печат
Со гласовите на 140 новинари од целиот свет, угледниот „Франс Фудбал“ го избра најдобриот тим во историјата на фудбалот. Имињата се спектакуларни! Во идеалните „Златни...
Спорт Фудбал

Пеле со емотивна порака се прости од Паоло Роси: Последните денови рајот е полн со фудбалски ѕвезди

Слободен печат
Веста за смртта на италијанскиот фудбалер Паоло Роси растажи огромен број на фудбалски фанови, но го растажи и легендарниот Бразилец, Пеле. Бразилецот преку Инстаграм со...
Спорт Фудбал

Писмото на Пеле за Марадона: Те сакам Диего, ќе играме во ист тим

Слободен печат
Легендарниот бразилски фудбалер, Едсон Арантес до Насименто Пеле, напиша емотивно писмо посветено на Диего Марадина, седум дена по смртта на аргетинскиот волшебник со топката. Насловот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Лани го прашаа Марадона, кој е најдобриот фудбалер на сите времиња?

Слободен печат
Светот тагува поради смртта на еден од најголемите во фудбалската игра, Диего Армандо Марадона. Некои повозразни ќе кажат дека Бразилецот Пеле е подобар од сите,...
Спорт Фудбал

Најинтересните изјави на Марадона: Кој танцува со својата сестра, зашто Роналдо продава шампон за коса…

Слободен печат
Диего Марадона освен по мајсториите со топката, ќе остане запомнет и по своите изјави. Секогаш го зборуваше тоа што го мислеше и на никого не...