Tag : печат

Забава Магазин Магазин слајдер

Што ќе се случи доколку оставите мачка сама со фотокопир? Погледнете го овој урнебесен резултат! (ФОТО)

Слободен Печат
Доколку сте се прашувале некогаш што би добиле ако фотокопирате мачка, конечно стигнува одговор! На твитер-профилот @ichigopants48 беше објавен резултатот што се добива кога една...
Вести Економија

Германија и Австрија го одбиваат предлог буџетот на ЕУ

Слободен печат
Германија и Австрија го одбиваат актуелниот предлог буџет на ЕУ и сметаат дека по Брегзит треба да се спроведат реформи, кои ќе ја направат Унијата...
Вести Економија

Димковски: До завршување на законскиот рок остануваат уште 7 отсто тутун за откуп, секој килограм произведен тутун ќе биде откупен

Слободен печат
Секој килограм произведен тутун од реколтата 2019-та ќе биде откупен, порача на денешната прес-конференција, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски. Досега 93,4 отсто...
Вести Економија

Брегзит ќе ја чини Британија дури 200 милијарди фунти

Слободен печат
Загубата предизвикана од излегувањето на Велика Британија од Европската унија веќе достигна 130 милијарди фунти, а ќе порасне за дополнителни 70 милијарди до крајот на...
Вести Економија

Намалени увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи

Слободен печат
Увозните цени од одделот Кокс и рафинирани нафтени производи (19) во ноември 2019 година се пониски за 0,4 отсто на месечно ниво и за 6,9...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ПЕЧАТ 2019: Кои беа најважните настани на македонската политичката сцена во годината која изминува?

Оставивме уште една година зад нас. На крајот од годината вообичаено го отвараме тефтерот за да видиме низ што се сме поминале. А таму речиси...
Вести Македонија

АНКЕТА Граѓаните за земјотресот: Страшно беше!

Слободен печат
Утринава во нашата земја значително се почувствуваа земјотресите кои беа со епицентар во Драч, Албанија, при што беше предизвикана вознемиреност кај граѓаните. „Слободен печат“ направи...
Вести Свет

Повеќе од 7.000 лица протестираа во Хановер против марш на екстремната десница

Слободен печат
Повеќе од 7.000 лица излегоа денеска  на улиците на Хановер во знак на поддршка на слободата на печатот, во време кога во градот се одржуваше...
Вести Економија

Ангеловска: Банките исправени пред предизвикот на новите технологии

Слободен печат
Во 2019 година вкупните депозити бележат раст. Задржан е трендот на зголемување на штедењето на населението, како резултат на довербата во банкарскиот систем. Денарското штедење...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Заев: Јас ќе ја водам кампањата и ќе бидам кандидат за премиер

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека на претстојните парламентарни избори во април следната година повторно ќе биде кандидат за премерското место. – Јас ќе ја...