16 C
Скопје

Tag : партизанска

Вести Слајдер Хроника

Почина велосипедистот кој беше прегазен на Партизанска во Карпош 4

Слободен печат
Почина 74-годишниот велосипедист од Скопје, кој пред четири дена беше прегазен на булеварот Партизански одреди, наспроти трговскиот центар Антико во Карпош 4. Според информации на „А1он“,...
Хроника

Автомобил се заби во дрво на „Партизанска“

На социјалните мрежи се објави фотографија на која се гледа како автомобил се забил во дрво пред Лептокарија во Карпош 3, непосредно пред Скопје Сити...
Вести Скопје

ФОТО I Велосипедската патека на „Партизанска“ како скокалница

Слободен печат
Обилните врнежи од снег викендот во Скопје создадоа доста проблеми за граѓаните во движењето низ улиците, на пешачките зони и по велосипедските патеки. Дел од...
Вести Македонија Слајдер

Партизанска блокирана поради лажна дојава за бомба

Слободен печат
Голем број полициски екипи има пред познатата пекара „Силбо“ во Скопје. Според досегашните информации од полицијата, станувало збор за дојава за бомба. – Имаше дојава...
Скопје

Без вода дел од корисниците на булевар „Партизански одреди”

Слободен печат
Без вода утре ќе бидат корисниците на дел од булеварот „Партизански одреди”, односно на потегот од улицата „Костурски Херои” до „Христо Смирненски”. Како што соопшти...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Ќе ги отстрани ли некој искршените трафики крај „Партизанска“ во Карпош?

Анета Стојковска
Напуштени, искршени и заборавени од надлежните се повеќето трафики на автобуските постојки покрај булеварот „Партизански одреди“ на територијата на Општина Карпош. Од нив висат остатоци...
Хроника

Удрил 78-годишна жена на Партизанска и избегал

Слободен печат
На 03.08.2019 во 10,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Партизански одреди“ патничко моторно возило „Форд галакси“ со бугарски национални ознаки удрило...
Вести Скопје

Завршно асфалтирање на последната траса од „Партизанска”

Слободен печат
Со асфалтирање на последната траса, проектот за реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди” влегува во завршна фаза. Асфалтирањето на последната траса, од ТЦ „Антико” до мостот...
Вести Скопје

„Партизанска“ привремено ќе биде затворена од Влае до „Сити мол“

Слободен печат
Град Скопје ги информира граѓаните дека поради изведување градежни работи на дел од булеварот Партизански одреди, од денеска ќе се воведе привремен сообраќаен режим. Целосно...