• паризиен

Готово: Килијан Мбапе ќе биде најплатениот фудбалер на планетата!?

Француски „Паризиен“ објави информација дека Килијан Мбапе се договорил за нов двегодишен договор со Пари Сен Жермен. Доколку веста на угледниот француски весник е точна, тоа значи дека репрезентативецот на „триколорите“ ќе остане во дресот на „светците“ иако веќе подолг период се поврзува со трансфер во редовите на Реал Мадрид. ПСЖ му понуди да биде …

Готово: Килијан Мбапе ќе биде најплатениот фудбалер на планетата!? Read More »