• палмеираш

Трагедија во Бразил: Навивач застрелан за време на финалето Челси – Палмеираш

Навивачите на Палмеираш масовно се собраа на улиците на Сао Паоло, каде заедно го следеа финалето на Светското клупско првенство. Челси го совлада бразилскиот клуб со резултат 2:1, а херој на лондонските „сини“ беше Хаверц кој реализираше пенал во 117. минута, а на другата страна на светот беа забележани тешки сцени на насилство во кои …

Трагедија во Бразил: Навивач застрелан за време на финалето Челси – Палмеираш Read More »