Tag : падобран

Магазин

Ноќна мора на небото: Падобранот му се заплеткал, го делеле секунди од смртта (ВИДЕО)

Слободен печат
Запрепастен минувач снимал видео од застрашувачки момент во кој се нашол падобранец. Падобранот му се заплеткал додека се спуштал. Инцидентот бил забележен на островот Џерси...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ЧУДО ВО КАНАДА: Жена паднала од 1.500 метри и преживеала

Слободен печат
Една Канаѓанка чудесно го преживеа падот од надморска височина од 1.500 метри, откако не и се отворил ниту главниот, ниту резервниот падобран. Сведоците велат дека...