17.8 C
Скопје

Tag : пациентка

Вести Свет

По смртта на млада девојка Белгија паузира со вакцината Џонсон и Џонсон под 41-годишна возраст

Слободен печат
Здравствените власти на Белгија одлучија привремено да ја суспендираат вакцинацијата со Џонсон и Џонсон за лица под 41-годишна возраст откако почина млада девојка, јави дописничката...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Случај што ја вознемири македонската јавност: Почина млада пациентка по направена операција на на ГАК, семејството бара одговорност од хирурзите

Триесет и тригодишна пациентка завчера починала на Клиниката за абдоменална хирургија откако била препратена од Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК), каде што ѝ била...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Семејството на починатата пациентка: При шиење на матката, зашиено и е тенкото црево, причина за контаминација на организмот!

Шок и неверување во семејството на Ирена Костовска, која во рутинска операција за отстранување на миом на матка, го загуби животот, а зад себе остави...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Инспекторите заедно со полицијата кај д-р Асани открија комплетна гинеколошка ординација без документација

Мирослава Бурнс
Инспекторите на Државниот здравствен и санитарен инспекторат во понеделникот по допрен глас од медиумите влегоа во куќата на директорот на струшката болница и гинеколот д-р...
Вести Македонија Слајдер

Јовановска: 22-годишната трудница жртва на ковид-19 одбивала да биде хоспитализирана

Слободен печат
Директорката на Клиниката за Гинекологија и Акушерство Викторија Јовановска на денешната прес-конференција изјави дека 22-годишната трудница која почина вчера од ковид-19 одбивала да биде хоспитализирана...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Болницата во Штип до утре треба да каже што е утврдено за случајот со пациентката од Берово

Слободен печат
Утре истекува законскиот рок од три дена во кој директорот на штипската Клиничка болница треба да постапи по налогот на Државниот здравствен и санитарен испекторат...
Вести Македонија Слајдер

141 новозаразени од коронавирус, има 161 оздравени пациенти, а починала пациентка од Скопје

Горан Наумовски
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-39, Куманово-10, Штип-23,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Гинекологот од Ремедика што ја пораѓаше пациентката, ниту има Ковид 19, ниту се тестирал

Мирослава Бурнс
Гинекологот од Ремедика што ја пораѓаше пациентката која ги криеше контактите на ГАК, ниту има Ковид 19 ниту се тестирал за вирусот. Поминат е многу...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

89-годишна пациентка од болницата за геријатрија, оздравела од Ковид 19!

Мирослава Бурнс
Пациентка на возраст од 89 години, која била сместена во Специјализираната болница за геријатриска и палијативна медицина, во април се заразила со коронавирус и оздравела,...
Вести Македонија Слајдер

Бебето родено во ГАК од мајка позитивна на Ковид-19, нема коронавирус

Слободен печат
Бебето родено на 14 април во ЈЗУ Клиника за гинекологија и акушерство – Скопје, чија мајка е заразено со коронавирус, е негативно на резултатот за...