Tag : пациентка

Вести Македонија Слајдер

Бебето родено во ГАК од мајка позитивна на Ковид-19, нема коронавирус

Слободен печат
Бебето родено на 14 април во ЈЗУ Клиника за гинекологија и акушерство – Скопје, чија мајка е заразено со коронавирус, е негативно на резултатот за...
Вести Свет

Жена излекувана од коронавирусот дарува крвна плазма што може да се користи како заштита кај други пациенти

Слободен печат
Дијана Берент, тукушто излекувана пациентка од коронавирусот, веднаш по карантинот се приклучи во борбата против пандемијата. Среде март таа се разбудила со телесна температура од...
Вести Македонија

Пациентката која беше сомнителна нема коронавирус

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека резултатите на пациентката кај која постоеше сомнеж за корона вирус, кои штотуку пристигнаа, се негативни на вирусот. Пациентката е една...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Пациентката со коронавирус е во добра состојба, идентификувани се и другите патници во комбето

Слободен печат
Пациентката кај која е утврдено присуство на коронавирус е во добра општа состојба и со лесна форма на болеста. Зафатено и е само едно белодробно...
Вести Свет Слајдер

РОМАНИЈА: Лекар се сопна, па им испадна пациентката (ВИДЕО)

Слободен печат
Романка на возраст од 33 години која од Кина, каде работи како учителка, се вратила на 1 февруари, вчера се пријавила на клиниката за заразни...
Вести Свет Слајдер

Смртоносна грешка: Лекари во Романија запалиле пациентка среде операција

Слободен печат
Жена го загуби животот за време на хирушка интервенција во Романија, откако надлежните поради грешка ѝ нанеле смртоносни повреди по целото тело, информираше министерот за...