Tag : отворено писмо

Вести Македонија

Адвокатот Страшевски го повикува на ТВ дуел претседателот на Кривичниот суд за предметот ТНТ

Слободен печат
Адвокатот Јовица Страшевски упати отворено писмо до претседателот на Основниот кривичен суд г-дин Иван Џолев, во кое го повикува на ТВ дуел за целата македонска...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Госпоѓо Којиќ, вие сте ВЕШТЕРКА која треба да се згази, борете се против ЗМИИТЕ! Ведрана РУДАН и посвети емотивно писмо на СЕВЕРИНА

Слободен печат
Северина Којиќ го загуби старателството над синот Александар, кој, според одлуката на судот во Загреб е доделен на таткото Милан Поповиќ. Хрватската пејачка деновиве доби...
Вести Македонија

Отворено писмо до Макрон: Блокадата на Франција ќе биде нож во грб за сите граѓани

Слободен печат
Група на македонски интелектуалци му испратија отворено писмо на францускиот претседател Емануел Макрон, во кое тие ги кажуваат своите стравувања за француската блокада за процесот...
Вести Култура

Един Јакуповиќ: И по Грујо, Русе!?

Слободен печат
Актерот Един Јакуповиќ се огласи со отворено писмо по реакциите на културните работници за смена на раководсвото на МКЦ. Писмото го пренесуваме во целост: „И...
Вести Култура

251 уметник му порачаа на Заев да не го чепка МКЦ

Слободен печат
Уметниците испраќаат втор граѓански апел преку хаштагот #НеГоЧепкајтеМКЦ за докажано успешната раководна структура која во моментов претставува бедем на независната културна сцена во главниот град....
Вести Ви Препорачуваме Македонија

СЕ ЈАВИ ОСНОВАЧОТ НА НЕФА МЕБЕЛ: НИТУ ЕДЕН ОД НАШИТЕ КУПУВАЧИ И ВРАБОТЕНИ НЕМА ДА БИДЕ ИЗМАМЕН И ОШТЕТЕН

Слободен печат
Управител на Hollodex doo Белград, сопственикот на „Нефа мебел“ дооел Скопје, Виталиј Сергеев во отвореното писмо до јавноста ги информира купувачите и сите заинтересирани лица...