Tag : откажување

Спорт Фудбал

Откажете го фудбалот, во овие моменти никој не мисли на него

Слободен печат
Поранешниот фудбалер на Јувентус и на италијанската репрезентација, Анџело ди Ливио, зборуваше за состојбата во фудбалот за време на пандемијата на коронавирусот. Тој нагласи дека...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ нема да ја брани титулата на Вимблдон, се откажува и најпрестижниот турнир?

Слободен печат
Организаторите на најголемиот тениски турнир, Вимблдон, подготвуваат алтернативни сценарија доколку пандемијата со коронавирусот продолжи да се шири низ целиот свет, а со тоа и во...
Забава Магазин

Науката докажа дека луѓето навистина умираат кога им е доста од животот!

Слободен печат
Состојбата е прво опишана кај Американците и војниците во Јужна Кореја кои во текот на Корејската војна загинале во ропство во логорите, а потоа е...
Останатo Спорт

Тенисерите гневни поради откажувањето на Индијан Велс

Слободен печат
Првиот Мастерс турнир годинава е откажан поради коронавирусот, а тенисерите и тенисерките се лути поради начинот на кој дознаа дека тој е откажан, но и...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Пасошите може да ѝ нанесат сериозен удар на летната сезона

Слободен печат
По ударот со коронавирусот и пасошите почнаа да им прават проблеми на туристичките агенции. Тие страхуваат дека ќе се соочат со намален број туристи за...
Вести Македонија

Струмичкиот карневал нема да се откаже, ќе се следат препораките од надлежните

Слободен печат
Засега откажа една мала група со деца од Белград, поради препорака во нивното училиште да не се патува на екскурзии, а други откажувања немаме, информираше...
Вести Свет

Германски градови ги откажуваат карневалите поради невреме

Слободен печат
Неколку градови во западниот дел на Германија ги откажаа традиционалните карневали поради лошите временски услови, пред се силниот ветер и поројните дождови. Во Келн и...
Вести Регион

Над 4.000 луѓе се откажале од државјанството на Бих минатата година

Слободен печат
Трендот на масовно откажување од државјанство на Босна и Херцеговина, што почна по завршувањето на војната, продолжи и во 2019 година, кога на таков чекор...
Вести Свет

Што се случува кога некој ќе се откаже од служење воен рок во Кина

Слободен печат
Со речиси два милиони луѓе во армијата на Кина, најверојатно е да се помисли дека приказната за едно лице кое не може да ги издржи...
Вести Регион

Рамуш Харадинај се откажа од пратеничката функција, ги кажа и причините (ФОТО)

Слободен печат
Косовскиот премиер во оставка, Рамуш Харадинај преку статус објавен на „Фејсбук“ информира дека нема да биде пратеник во новиот собраниски состав. Харадинај рекол дека неговото...