Tag : откажување

Здравје Магазин Магазин слајдер

Што се случува штом се откажете од цигарите, придобивките се неверојатни од ден на ден и на долгорочен период

Слободен печат
Придобивките од откажувањето од пушењето цигари се навистина бројни: од намалување на ризикот за карцином и кардиоваскуларни заболувања до зголемување на менталната благосостојба, па до...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Срцето ми е скршено, но вака е подобро“: Џеј Ло ја откажа свадбата со Алекс Родригез!

Слободен Печат
Џенифер Лопез откри како се чувствува во врска со одложената венчавка на неодредено време поради коронавирусот. Лопез требаше да се венча со Алекс Родригез и...
Останатo Спорт

Вимблдон наплати 114 милиони евра отштета за откажувањето и веднаш направи потег за почит

Слободен печат
Неофицијалното светско првенство, Вимблдон, е еден од 34. тениски турнири кои се откажани откако започна кризата со коронавирусот, но е и единствен кој ќе добие...
Спорт Фудбал

Откажете го фудбалот, во овие моменти никој не мисли на него

Слободен печат
Поранешниот фудбалер на Јувентус и на италијанската репрезентација, Анџело ди Ливио, зборуваше за состојбата во фудбалот за време на пандемијата на коронавирусот. Тој нагласи дека...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ нема да ја брани титулата на Вимблдон, се откажува и најпрестижниот турнир?

Слободен печат
Организаторите на најголемиот тениски турнир, Вимблдон, подготвуваат алтернативни сценарија доколку пандемијата со коронавирусот продолжи да се шири низ целиот свет, а со тоа и во...
Забава Магазин

Науката докажа дека луѓето навистина умираат кога им е доста од животот!

Слободен печат
Состојбата е прво опишана кај Американците и војниците во Јужна Кореја кои во текот на Корејската војна загинале во ропство во логорите, а потоа е...
Останатo Спорт

Тенисерите гневни поради откажувањето на Индијан Велс

Слободен печат
Првиот Мастерс турнир годинава е откажан поради коронавирусот, а тенисерите и тенисерките се лути поради начинот на кој дознаа дека тој е откажан, но и...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Пасошите може да ѝ нанесат сериозен удар на летната сезона

Слободен печат
По ударот со коронавирусот и пасошите почнаа да им прават проблеми на туристичките агенции. Тие страхуваат дека ќе се соочат со намален број туристи за...
Вести Македонија

Струмичкиот карневал нема да се откаже, ќе се следат препораките од надлежните

Слободен печат
Засега откажа една мала група со деца од Белград, поради препорака во нивното училиште да не се патува на екскурзии, а други откажувања немаме, информираше...
Вести Свет

Германски градови ги откажуваат карневалите поради невреме

Слободен печат
Неколку градови во западниот дел на Германија ги откажаа традиционалните карневали поради лошите временски услови, пред се силниот ветер и поројните дождови. Во Келн и...