16 C
Скопје

Tag : Осама бин Ладен

Вести Свет

ВИДЕО | Андоновиќ: На денешен ден пред 41 почина Тито

Слободен печат
На денешен ден пред 41 година почина доживотниот претседател на Социјалистичка Федеративна Република Југославија – Јосип Броз Тито Тито кој беше водач во борбата против...
Спорт Фудбал

Спречена брука во последен момент: Осама Бин Ладен навива за Алиоски и Лидс!?

Слободен печат
Славниот клуб за кого настапува и македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски кој во наредната сезона ќе игра во Премиер лигата им понуди на своите фанови за...
Вести Свет

СОСЕМА РАЗЛИЧЕН ПРИСТАП: Како Обама, а како Трамп ѝ се обрати на јавноста по смртта на баран терорист (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарниот американски водител Џими Кимел, во негов препознатлив стил, ги спореди говорите на поранешниот претседател Барак Обама и сегашниот лидер на САД Доналд Трамп од...
Вести Свет

Трамп ја потврди смртта на ОМИЛЕНИОТ СИН на Осама бин Ладен

Слободен печат
Тој бил претставуван како наследник на Осама на чело на Ал Каеда, која пак е одговорна за терористичките напади во САД на 9 септември 2001....
Вести Свет

Синот на Осама бин Ладен ОФИЦИЈАЛНО Е МРТОВ – Потврди американскиот министер за одбрана (ВИДЕО)

Слободен печат
Американскиот министер за одбрана Марк Еспер ја потврди смртта на Хамза Бин Ладен, еден од синовите на убиениот лидер на терористичката мрежа Ал Каеда, Осама...
Спорт Фудбал

Осама бин Ладен спонзор на новиот премиерлигаш

Слободен печат
Влијателниот англиски весник „Телеграф“ открива дека новиот член на Премиер лигата, Шефилд јунајтед е спонзориран од терористи. Еден од сопствениците на Шефилд јунајтед, е сомнителен...