Tag : организација

Вести Македонија Слајдер

Организација на работодавачи: Не можеме да ги пуштиме сите родители со мали деца на платен одмор!

Во трудоинтензивните гранки, како што е текстилната индустрија, каде што проценуваме дека околу 30 отсто од вработените се мајки со деца до 10 години, не...
Вести Економија

Азески: Добивањето датум за почеток на преговорите значаен поттик за зголемена економска активност

Слободен печат
Членството во НАТО и добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ за земјава може да бидат значаен поттик за зајакнување довербата во државните институции,...
Вести Економија

Конференција на Светската царинска организација ќе започне утре во Скопје

Слободен печат
Генералниот секретар на Светската царинска организација (СЦО), Кунио Микурија од утре до 23 октомври ќе ја посети земјава по повод конференцијата на СЦО –  ПИКАРД...
Вести Свет

Гир: Салвини е мал Трамп кој користи омраза и незнаење

Слободен печат
Италијанскиот министер за внатрешни работи и лидер на десницата, Матео Салвини е мал Трамп кој ги искористува стравовите на луѓето за да освои гласови, изјави...
Магазин Семејство

Одличната организација е клучот за успешност на секое поле

Слободен печат
Сакате да бидете успешни и корисни во текот на денот? Сакате да бидете корисни и на работа и во домот? Обидете се да примените неколку...
Вести Свет

ОН: Изгледа и јули ќе биде најтопол во историјата на мерење температура

Слободен печат
Нашата планета на глобално ниво можеби беше најжешка во историјата во јули во споредба со записите што некогаш се забележани тој месец, објави Светската метеоролошка...