18 C
Скопје

Tag : општа безбедност

Ви Препорачуваме Свет

ФОТО+ВИДЕО: Насилни протести ширум Франција против законот за „општа безбедност”

МИА
Плоштадот на Републиката во Париз е веќе преполн со луѓе кои се против законот за „општа безбедност”. Демонстрации има и во другите француски градови, како...