• Оливие Њокас

Официјално: Французите ќе го напуштат Вардар, како и Додиќ и Валчак

Пред стартот на последниот натпревар сезонава во македонската машка Суперлига во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје меѓу Вардар 1961 и Тиквеш се дозна дека вкупно шест ракометари ќе се разделат со скопските „црвено-црни“. Тие се француските интернационалци Бакари Диало, Жереми Тото и браќата Оливие и Кевин Њокас. Потоа, полскиот пивот Патрик Валчак и српскиот плејмејкер …

Официјално: Французите ќе го напуштат Вардар, како и Додиќ и Валчак Read More »