Tag : олимпија љубљана

Спорт Фудбал

Јаховиќ ја „покори“ Олимпија Љубљана (ВИДЕО)

Слободен печат
После фантастичниот настап на Иван Тричковски во дресот на АЕК Ларнака во Софија, денеска во Љубљана блесна и Адис Јаховиќ. На првиот дуел во Турција...
Спорт Фудбал

Пораз на Шкендија од чешкиот Злин (ВИДЕО)

Коминовски Фидан
Македонскиот фудбалски шампион преку овие мечеви ја темпира формата пред настапот во квалификациите од Лигата на шампионите. Играчите на Злин ја обезбедија победата уште во...
Спорт Фудбал

Шкендија „брзопотезно“ ја реши Олимпија Љубљана (ВИДЕО)

Шкендија минимално со 1:0 го совлада словенечкиот состав на Олимпија Љубљана со погодок уште во раната фаза. Тетовските „црвено-црни“ имаше силен притисок на половината на...
Спорт Фудбал

Емини си замина од Шкендија, Бојку на позајмица

Слободен печат
Емини, поранешниот играч на Ренова и Кукс, за Шкендија од 2017 година имаше 52 натпревари и 19 голови и сега е слободен играч. Се шпекулира...
Спорт Фудбал

Олимпија Љубљана ја тестира Шкендија пред ЛШ

Слободен печат
Шкендија освен што ќе тренира и преку пријателски натпревари ќе ја темпира формата пред новиот настап летово во квалификациите од Лигата на шампионите. На 23...