• огнена група

Касами ги покани „Огнените“ и Алијанса во опозицискиот фронт, тие го одбија

Алијанса за Албанците и „Огнената група“ во ДУИ денеска ја одбија поканата која им ја упати претседателот на Беса и тетовски градоначалник, Билал Касами, да се приклучат кон заеднички, опозициски фронт. Од АА велат дека поканата на Касами „предизвикува поделби“. „Биљал Касами, Алијанса за Албанците не е само пратеничка група, не се само пратеници, а …

Касами ги покани „Огнените“ и Алијанса во опозицискиот фронт, тие го одбија Read More »