8 C
Скопје

Tag : Оџаци

Вести Скопје Слајдер

Град Скопје: Рокот за субвенции за чистење на оџаци завршува во понеделник, средства за уште 1.190 барања

Слободен печат
Жителите на Град Скопје до понеделник во 15 часот ќе можат да аплицираат за субвенции од 1.200 денари за чистење на оџаците. Од градот информираат...
Вести Скопје

Град Скопје: Во тек е пријавување за субвенции за чистење на оџаци

МИА Агенција
Град Скопје ги потсетува граѓаните дека е во тек јавниот повик за доделување субвенции на домаќинствата и на други субјекти за чистење оџаци, како една...
Вести Скопје

Во тек е пријавување за субвенции за чистење на оџаци

Слободен печат
Град Скопје ги потсетува граѓаните дека е во тек јавниот повик за доделување субвенции на домаќинствата и на други субјекти за чистење оџаци, како една...
Вести Скопје

Град Скопје ги потсетува граѓаните да аплицираат за субвенционирано чистење оџаци

Слободен печат
Во тек е јавниот повик за доделување субвенции на домаќинствата и на други субјекти за чистење оџаци, како една од мерките за намалување на последиците...
Вести Скопје Слајдер

Салиху: Во тек се повикот за аплицирање за субвенции за чистење на оџаци и обуките за оџачари (ВИДЕО)

Слободен печат
Пандемијата предизвикана од коронавирусот, го потисна проблемот со загадување на воздухот, кој до неодамна беше многу актуелен. Една од мерките против загадувањето е чистењето оџаци,...
Вести Скопје

Град Скопје ќе го субвенционира чистењето оџаци во 2020

МИА Агенција
Градот Скопје наскоро ќе објави Јавен повик за субвенционирање на домаќинства и на други субјекти на подрачјето на Град Скопје за чистење оџаци за 2020...
Вести Регион

Шест лица исчезнаа откако се преврте чамец со мигранти на Дунав

Слободен печат
Шест лица се водат за исчезнати, од кои четворица возрасни и две деца, откако утринава се превртел чамец полн со мигранти во Дунав, кај селото...
Вести Македонија

СВР Тетово: Граѓаните да ги проверат оџаците и електричните инсталации пред почетокот на грејната сезона

МИА Агенција
Со најавите за настапување на ниски температури и интензивирањето на грејната сезона во домовите, трговските дуќани, јавните објекти во Полог, од СВР Тетово предупредуваат на...
Вести Скопје

Општина Аеродром ќе субвенционира чистење оџаци

Слободен печат
Општина Аеродром денеска објави Јавен повик за надоместување на дел од трошоците за чистење оџаци.  Жителите што ќе реализираат чистење оџак во тековната 2019 година...