обраќање Archives - Слободен печат

Tag : обраќање

Вести Планета

За обраќањето на Путин во руското Собранието се акредитираа речиси 900 новинари

Слободен печат
Речиси 900 новинари од руските и странските медиуми се акредитираа за следење на обраќањето на претседателот на Русија, Владими Путин, во рускиот Парламент, кое во...
Вести Македонија

Зендели: Обраќањето на Пендаровски е за поздрав

Слободен печат
Избалансиран настап во кое ги опфати сите отворeни прашања кои ги имаме, особено во делот на правната држава. Вака го оцени обраќањето на претседателот Стево...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Годишно обраќање на претседателот Пендаровски пред пратениците

Слободен печат
Денеска претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, се очекува да одржи годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Потоа, според најавеното, треба да се одржи и...
Вести Македонија

Сасоли: Оваа блокада за Северна Македонија е само еден мал застој, процесот на преговори треба да почне

Слободен печат
Претседателот на ЕП, Давид Сасоли денеска има свое обраќање на македонската јавност од Собранието. Сасоли порача дека недавањето датум за преговори за Македонија е само...
Вести Македонија

Човекот кој не убедуваше да гласаме „за“ референдумот е истиот кој не БЛОКИРАШЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат
„На овој договор се чека веќе 27 години. Овој договор се постигна поради храброста на Вашите и на грчките лидери. Затоа јас го поддржувам. Потполно!...
Вести Македонија

Пендаровски: Емоциите настрана, да се фатиме за работа, ниедна одлука не е за навек

Слободен печат
Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање до граѓаните истакна дека му е жал за заклучоците на Советот на Европа, посочувајќи дека тие не се во...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Претседателот Пендаровски и се обраќа на нацијата

Слободен печат
Претседателот, Стево Пендаровски во моментов се обраќа на нацијата по повод денешната разврската на Самитот на ЕУ лидерите во Брисел, каде не беше постигната одлука...
Вести Македонија

Пендаровски денеска попладне ќе и се обрати на нацијата

Слободен печат
Претседателот, Стево Пендаровски, денеска попладне ќе и се обрати на нацијата по повод разврската на Самитот на ЕУ лидерите во Брисел, каде не беше постигната...
Вести Македонија

Пендаровски: Со единство за најважните работи да градиме држава во која младите ќе ја гледаат својата иднина

Слободен печат
Секоја генерација носи одлуки кои ја одредуваат судбината на народот и иднината на државата. Споредувајќи ги и вреднувајќи ги историските епохи, нашата антифашистичка генерација сигурно...
Вести Македонија

Пендаровски: Имаме многу случаи на висока корупција кои биле прикривани

Мими Шушлеска Петкова
Корупцијата е болест на општеството што остава последици врз демократијата и ако не се преземат соодветни мерки таа ги руши нејзините темели, изјави денеска во...