1 C
Скопје

Tag : нутриционистка

Вести Ви Препорачуваме Здравје Македонија Храна

ВИДЕО: Рецепт од нутриционистката Цвета Динева за зголемување на имунитетот во борба против Ковид-19

Нутриционистката Цвета Динева денеска во Утрински брифинг зборуваше за придобивките од здравата храна во борбата против Ковид-19 пандемијата.  -Иако речиси на сите им е познато...
Жена Магазин Магазин слајдер

Марија Соколоска, нутриционистка: Здраво слабеење значи намалување на половина до еден килограм неделно

Јасмина Кантарџиева Димков
Нутриционистката Марија Соколоска животниот пат ја одвел од Кочани преку Бугарија и Скопје, па преку Прилеп до Лондон. Всушност, тогаш и не била нутриционистка, не...