• њу орлеанс

Во Њу Орлеанс полициски час по ураганот Ида

Во Њу Орлеанс синоќа беше воведен полициски час, два дена откако ураганот Ида го погоди брегот на американската држава Луизијана, и точно 16 години откако ураганот Катрина уби повеќе од 1.800 луѓе. Во Луизијана загинаа најмалку четири лица, а спасувачите почнаа потрага по луѓе кои останаа изолирани по ураганот. Како што се повлекува водата, се гледа штета долж брегот на Мексиканскиот …

Во Њу Орлеанс полициски час по ураганот Ида Read More »