Tag : Њу Орлеанс пеликанс

Кошарка Спорт

НБА во големи проблеми, тројца кошаркари на Њу Орлеанс позитивни на корона

Слободен печат
Грифин не сакаше да ги именува кошаркарите, а призна дека првите позитивни тестови се откриени на тестирањата кои беа извршени на 23. јуни. – НБА...
Кошарка Спорт

Како Голден стејт ќе упропастеа се и ќе останеа без титулите доколку го донесеа Крис Пол

Слободен печат
Голден Стејт вориорс ја одбележаа последната деценија, во последните пет сезони се редовни учесници во големото НБА финале и притоа успеаја да освојат три титули....
Кошарка Спорт

Како ракометар, со една рака – најлудиот кош на сезоната во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат
Стивен Адамс имаше причина да биде добро расположен, неговата Оклахома славеше на гостувањето кај Њу Орлеанс со резултат 123:118. Придонес во триумфот имаше интернационалецот од...
Кошарка Спорт

Дејвис немилосрден кон „своите“ Пеликанси! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ентони Дејвис со „дабл-дабл“ учинок од 46 поени и 13 скока беше најефикасниот во триумфот на Лејкерси против својот поранешен клуб Њу Орлеанс со резултат...
Кошарка Спорт

Лејкерси подобри од Пеликанси, Џејмс во „клубот 33.000“! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Лејкерси повторно ги израдуваа своите навивачи, „езерџиите“ беа подобри од Пеликанси со 114:100. Во составот од Лос Анџелес доминираше Ентони Дејвис со 41 поен, следен...
Кошарка Спорт

Им нема крај на проблемите на Голден Стејт! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сити Тандер со 115:104 триумфираше над Пеликанси кои го претрпеа петтиот пораз. Прв стрелец во победничките редови беше Шаи Џилџус-Александер со 23 поени (осум скокови,...
Спорт Фудбал

НБА: Ленард ги „сруши“ Лејкерси, шампионот славеше по продолжение! (ВИДЕО)

Слободен печат
Актуелниот шампион Торонто после едно одиграно продолжение на домашен терен го совлада Њу Орлеанс со резултат 130:122. Првиот „пик“ на НБА драфтот Зајон Вилијамсон ќе...
Кошарка Спорт

Битката за Лос Анџелес ќе го даде новиот НБА шампион

Слободен печат
Вечерва почнува нова НБА сезона, 74. по ред, а на првиот ден ќе се играат два натпревари: Торонто Репторс-Њу Орлеанс Пеликанс (02.00 часот) и Лос...
Кошарка Спорт

Очекувано, Њу Орлеанс го избра Вилијамсон

Слободен печат
Колеџ сензацијата или најголемото кошаркарско чудо по Леброн Џејмс, Зајон Вилијамсон, очекувано е прв пик на НБА драфтот. Њу Орлеанс хорнетс по размената на Ентони...
Кошарка Спорт

Земјотрес во НБА, Ентони Дејвис оди во Лејкерс

Слободен печат
Новинарот на ЕСПН, Адријан Војнаровски, само два дена по завршувањето на сезоната во НБА лигата, го објави трансферот на летото, Енотони Дејвис оди во Лос...