Tag : нов договор

Спорт Фудбал

Тричковски останува во Кипар, го продолжи договорот со АЕК Ларнака

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски, и во наредните две години ќе настапува за кипарскиот прволигаш АЕК Ларнака откако се договори за продолжување на соработката. Поради кризата...
Спорт Фудбал

Барселона ќе го награди Фати со нов договор и ќе постави астрономско обесштетување

Слободен печат
Ансу Фати со игрите во изминатата сезона покажа дека иднината на Барселона по пензионирањето или заминувањето на Лионел Меси, ќе биде светла. Младиот 17-годишен тинејџер...
Спорт Фудбал

Арсенал ја стави понудата на маса, се чека одговор од Обамејанг

Слободен печат
Договорот на Пјер-Емерик Обамејанг со Арсенал истекува идното лето, а во лондонскиот клуб работат на негово обновување. Според „Телеграф“, Арсенал подготви понуда со која одличниот...
Спорт Фудбал

Лидс ќе го награди Биелса за пласманот во Премиер лигата, платата ќе му биде поголема два милиони евра

Слободен печат
Марсело Биелса добро ќе го наплати пласманот на Лидс во Премиер лигата и тоа со зголемување на неговата плата. Договорот кој му важи до крајот...
Спорт Фудбал

Сити ја слави победата над УЕФА, нов договор за Гвардиола

Слободен печат
Челниците на Манчестер сити не чекаа многу и веднаш му понудија нов договор на менаџерот Пеп Гвардиола. Сè уште не се познати финансиските детали од...
Кошарка Спорт

Олуџоби останува во МЗТ Скопје и наредната сезона

Слободен печат
Американецот Феми Олуџоби (24 год, 206 см) и во наредната сезона ќе го носи дресот на МЗТ Скопје Аеродром, откако денеска потпиша нов едногодишен договор...
Спорт Фудбал

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат
Пол Погба се наоѓа во последната година од актуелниот договор со Манчестер јунајтед, но клубот има опција да ја активира клаузулата и да го продолжи...
Спорт Фудбал

Рома сака да го задржи Џеко до крајот на кариерата

Слободен печат
Иако пред една година изгледаше дека трансферот на репрезентативецот на БиХ во Интер е готова работа, но двата клупа не успеаја да се договорат за...
Спорт Фудбал

Меси и задава главоболки на управата на Барселона, инсистира на интересна клаузула

Слободен печат
Капитенот на Барселона е застапуван од страна на неговиот татко Хорхе, додека на спротивната страна е претседателот на Барселона, Хосеп Мариа Бертомеу и според „Марка“...
Спорт Фудбал

Ливерпул експресно го одби ПСЖ и на Ван Дајк му нуди рекордна плата

Слободен печат
На тимот од „Енфилд“ му се насмевнува титулата која навивачите ја чекаат 30 години, потребни им се само шест бодат во останатите девет кола, но...