• Норич

Роналдо на натпреварот против Норич заработи скоро милион фунти

Кристијано Роналдо повторно блескаше во дресот на „црвените ѓаволи“, беше херој во новата победа на Манчестер јунајтед остварена против Норич со јубилеен хет-трик. Португалскиот репрезентативец со своите голови оваа сезона донесе голем број бодови, што на крајот може да биде пресудно во борбата на Јунајтед за место кое води во Лигата на шампионите. Иако е …

Роналдо на натпреварот против Норич заработи скоро милион фунти Read More »