Tag : нокаут фаза

Спорт Фудбал

Нејмар со порака до Меси: Се гледаме наскоро пријателе!

Слободен печат
Откако напладне во седиштето на УЕФА, Нион, ги дознавме паровите од осминафиналето во Лигата на шампионите, вечерва УЕФА објави по кој ред ќе се играат...
Спорт Фудбал

Лига Европа, 1/16: Адеми има руска задача, Елмас патува во Шпанија!

Слободен печат
Во Нион ги дознавме и паровите од 1/16 финалето во Лига Европа, второто по квалитет најголемо натпреварување на Стариот континент. Преку групите во овој дел...
Спорт Фудбал

ЛШ, осминафинале: Барселона го доби ПСЖ, Баерн Минхен против Лацио

Слободен печат
Денеска во седиштето на УЕФА, Нион, со жрепка беа извлечени осминафиналните двојки во најквалитетното европско натпреварување, Лигата на шампионите. Носители беа првопласираните беа од групната...
Спорт Фудбал

„Бикови“, „ѓаволи“ и „светци“ во борба за нокаут-фаза!

Слободен печат
Денеска во Лигата на шампионите во четири групи ќе се комплетира последното шесто коло од групната фаза, останаа уште неколку дилеми кои ќе патуваат во...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Наполи и Елмас на бод до нокаут фаза во Лига Европа!

Слободен печат
Вечерва се комплетираше петтото претпоследно коло во Лига Европа, веќе дознавме голем број на екипи кои ќе бидат дел од 1/16 финалето, а официјално сите...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Динамо слави, рекордерот Адеми асистираше за победа против Феенорд!

Слободен печат
Во рамките од петтото претпоследно коло од групната фаза во Лига Европа, екипата на Динамо Загреб вечерва триумфираше со резултат 0:2 против Феенорд од Холандија....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Ливерпул во нокаут-фазата, Ајакс и Аталанта во директна битка за второто место

Слободен печат
Во групата „А“ вечерва во Лигата на шампионите на вториот меч ремизираа екипите на Атлетико Мадрид и Баерн Минхен (1:1). Во 26 минута Љоренте во...
Спорт Фудбал

Четири екипи денеска по нокаут-фаза во Лигата на шампионите!

Слободен печат
Денеска се враќаат возбудувањата во Лигата на шампионите со натпреварите од четвртото коло, во рамките од „Х“ групата екипата на Манчестер јунајтед на својот „Олд...
Спорт Фудбал

Јунајтед во нокаут-фазата на Лига Европа! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Манчестер јунајтед ја оствари и третата победа оваа сезона во фудбалската Лига Европа, откако на својот „Олд Трафорд“ убедливо со 3:0 го совлада Партизан и...
Спорт Фудбал

„Кралевите“ го освоија Истанбул, ПСЖ и Сити на чекор од нокаут-фазата (ВИДЕО)

Слободен печат
Во групата „А“ ПСЖ ја забележа и третата победа сезонава и е на чекор од пласман во нокаут-фазата во фудбалската Лига на шампионите. Париските „светци“...