10 C
Скопје

Tag : Никола Тодоров

Ви Препорачуваме Колумни

Што договорија Никола Тодоров и Никола Груевски во Будимпешта!

Веста дека Никола Тодоров бил во посета на Будимпешта и се сретнал со Никола Груевски, ја заголица македонската политичка јавност. Сеуште е рано за заклучоци...
Вести Македонија Слајдер

Тодоров: Исчезнувањето и појавувањето на Мијалков не го решава системскиот проблем, проблемот постои

Слободен печат
Поранешниот вицепремиер и министер за здравство, Никола Тодоров во вечерашното гостување во емисијата „Топ тема“ на ТВ Телма го окарактеризира исчезнувањето на Мијалков како лошо...
Вести Македонија Слајдер

Јанкуловска и Тодоров меѓу 17те сведоци во денешното рочиште за „Организаторите на 27ми април“

Слободен печат
За денеска е закажано рочиште за „организаторите на 27-ми април“. Дури 17 сведоци треба да сведочат на рочиштето за организирање на „крвавиот четврток“ во Собранието....
Вести Македонија Слајдер

Тодоров: Ни треба партија базирана на инклузивност, ни треба ВМРО-ДПМНЕ која ќе може да го победи СДСМ

Слободен печат
Поранешниот министер и висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров, се приклучи кон повиците за промени во партијата, кои по изборите ги упатија низа ексфункционери на...
Вести Македонија Слајдер

Тодоров: Ако сите тврдат дека ќе победат, а немаме функционални институции, јас не гледам причина зошто да не одиме на избори

Слободен печат
Во моментов имаме техничка Влада со ограничени овластувања. Од друга страна немаме парламент. Јасно е дека целиот живот се промени и во таква ситуација не...
Вести Македонија

Никола Тодоров се ослободи од министерската суета: Филипче одлично се бори со епидемијата

Слободен печат
Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров во колумна за „Дојче веле“ имаше пофални зборови за наследникот Венко Филипче. Тој посочи дека на министерот, Комисијата за...
Вести Македонија Слајдер

Тодоров: Потребна е нова политичка опција

Време за нова политичка опција има, простор има, потреба има. Прашање е само дали ќе има и добра и сериозна понуда. Ако не се појави,...
Вести Македонија

Никола Тодоров бара ВМРО-ДПМНЕ да ја разреши Василевска

Слободен печат
Поранешниот функционер во ВМРО-ДПМНЕ и министер за образование и здравство, Никола Тодоров, во разговор за Дојче веле, испрати, како што вели, „отворен и искрен повик...
Вести Македонија

Платило ли Министерство за здравство 5 милиони евра пенали за договор потпишан од Тодоров?

Мими Шушлеска Петкова
Министерството за здравство платило пет милиони евра пенали затоа што го раскина договорот за изградба на новиот клинички центар на местото на поранешната клиника за...
Вести Македонија

Тргна ли Филипче, по стапките на Тодоров?

Откако десетина дена во медиумите е актуелна темата со пропаѓање на проектот за детската кардиохирургија, министерот за здравство Венко Филипче и денеска ја пропушти шансата...