12.8 C
Скопје

Tag : Невакцинирани

Вести Регион

Мнозинството хоспитализирани и починати во Грција се невакцинирани

МИА Агенција
Од хоспитализираните и починатите од Ковид-19 во Грција во изминатата седмица, 92 односно 98 отсто не успеале да ја завршат вакцинацијата, рече професорката и членка...
Вести Свет

Анкета: Американците поддржуват ограничувања за лицата кои одбиваат да примат вакцина против ковид-19

Слободен печат
Се поголем број на Американци сакаат да бидат вакцинирани и поддржуваат воведување на разни ограничувања за луѓето кои се противат да примат вакцина против ковид-19,...
Вести Македонија

НЕМА ВАКЦИНИ, НЕМА УЧИЛИШТЕ: Околу 200 првачиња не следат настава

Слободен печат
Според податоците што Министерството за образование и наука до петокот ги добило од терен од просветните инспектори и кои се досега обработени, околу 200 првачиња...
Вести Македонија

АЛАРМАНТНО: Над 22.600 невакцинирани деца, епидемијата на морбили зема замав

Слободен печат
Од 13 април до денеска во државава се регистирани 121 заболен од мали сипаници, се наведува во извештајот што на својата веб страница го објави...