19.8 C
Скопје

Tag : неделно

Магазин Магазин слајдер Сцена

Гвинет Палтроу ја изненади јавноста со признанието: Пиев 7 дена неделно, се поправив 6 килограми!

Слободен печат
Гвинет Палтроу ја изненади јавноста со неодамнешното признание како ги поминувала ноќите во карантин… Прославената актерка Гвинет Палтроу е позната како личност која води сметка...
Жена Магазин Магазин слајдер

Ослободете се од старечките пеги и изедначете го тенот: Само помешајте ги овие состојки и нанесувајте ги еднаш неделно на лицето!

Слободен печат
Оваа маска се прави брзо и лесно, а ако се користи редовно, може да го изедначи и тенот… Витаминот Ц е моќен антиоксидант кој има...
Магазин Магазин слајдер Храна

Во вашето неделно мени задолжително вметнете ја и рибата

Слободен печат
Рибата е посебно важен и хранлив производ за човечкиот организам од причина што во нејзе има многу белковни, есенцијални аминокиселини и рибини масла кои се...
Вести Свет

Два милиона вакцини од АстраЗенека за Британија неделно

МИА Агенција
Околу два милиона дози на вакцини развиени од Универзитетите во Оксфорд и АстраЗенека ќе се доставуваат неделно до средината на јануари во Велика Британија, објави...
Жена Магазин Магазин слајдер

Правете го ова еднаш неделно: Лицето ќе ви биде за 10 години помладо!

Слободен печат
Жените од Јапонија со години ги користат бенефитите од оризот кои им овозможуваат младолик изглед. Оризот е неверојатен извор на линолна киселина и сквален кој...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Слободен печат
Џексон за својот живот имал многу желби, но прераната смрт го спречи во остварувањето на истите… Починатиот крал на поп сцената, Мајкл Џексон, имал многу...