16.8 C
Скопје

Tag : нба плеј-оф

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Прво финале на Западот за Клиперси, Филаделфија се избори за мајсторка

Слободен печат
Лос Анџелес Клиперс ќе го игра првото финале во Западната конференција во својата 51-годишна клупска историја откако во шестиот натпревар во серијата против Јута џез...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Милвоки се избори за мајсторка, Мидлтон и Јанис го срушија Бруклин

Слободен печат
Милвоки бакс го совлада Бруклин нетс со 104:89 со што израмни на 3:3 во победи во полуфиналето од плеј-офот во Источната конфереција и се избори...
Кошарка Спорт

Големи проблеми за Клиперси: Каваи Ленард ја заврши сезоната?

Слободен печат
Најдобриот кошаркар на ЛА Клиперс, Каваи Ленард ќе го пропушти петтиот натпревар од полуфиналната серија во Западната конференција против Јута џез поради проблеми со коленото,...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: „Метла“ за Денвер, Јокиќ исклучен

Слободен печат
„Сонцата“ во финалето на Западот го чекаат подобриот од вториот дуел каде Јута води со 2:1 во победи против ЛА Клиперс. Крис Пол им одржа...
Кошарка Спорт

Јанис го возврати ударот, Милвоки ја стопи предноста на Бруклин

Слободен печат
Кошаркарите на Милвоки бакс го совлада Бруклин нетс со 107:96 и израмнија на 2:2 во победи во полуфиналето од плеј-офот во Источната конференција. Бруклин подобро...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Ленард и Џорџ ги одржаа Клиперси во живот

Слободен печат
Лос Анџелес клиперс ја совлада Јута џез со 132:106 во полуфиналето во Западната конференција и намалија на 2:1 во победи. Тандемот Каваи Ленард – Пол...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: „Сонцата“ посилни од Денвер и Јокиќ, Феникс дојде и до втората победа

Слободен печат
Кошаркарите на Феникс санс поведоа со 2:0 во победи против Денвер нагетс во полуфиналето во Западната конференција, откако во вториот меч славеа со 123:98. Новиот...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Ембид и Мичел во елемент го носеа своите екипи до победи

Слободен печат
Кошаркарите на Јута џез поведоа со 1:0 во победи во плеј-оф серијата против ЛА Клиперс, додека Филаделфија благодарение на Џоел Ембид израмни во серијата против...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Бруклин без милост кон Јанис и Милвоки

Слободен печат
Бруклин нетс го декласира Милвоки бакс со 125:86 и поведе со 2:0 во победи во полуиналето од Источната конференција. Сите дилеми околу победникот беа решени...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Клиперси и Далас ќе играат мајсторка

Слободен печат
Серијата помеѓу ЛА клиперс и Далас маверикс е најизедначена во првото рунда од плеј-офот во НБА лигата. Сите шест натпревари завршија со победи на гостите,...