18 C
Скопје

Tag : наследник

Вести Регион

Поранешен италијански премиер снимен со таен агент додека се обидува да го смени неговиот наследник

Горан Наумовски
На италијанската телевизија РАИ, во рамките на добро познатата емисија „Репорт“, која се занимава со истражувачко новинарство, е прикажано видео запис во кој се гледа...
Вести Свет

ПОЧНУВА БОРБАТА ЗА НАСЛЕДНИК НА АНГЕЛА МЕРКЕЛ: Германија по 16 години добива нов канцелар, а еве кој сѐ е во трка за шеф на ЦДУ

Слободен печат
Во новата 2021 година, првпат по 16 години, Германците ќе добијат нов канцелар, која Христијанско-демократската унија (ЦДУ) има намера да го назначи, а во трката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Тато Слаткар објави фотографија со неговиот наследник Моша!

Васко Спасоски
Познатиот рапер Марко Маринковиќ – Слаткар за првпат на својот профил на Инстаграм сподели селфи-фотографија, а друштво му прави неговиот син Моша. Моша е стар...
Вести Свет

Меркел нема да се меша во изборот на својот наследник

МИА Агенција
Германската канцеларка Ангела Меркел денеска повтори дека нема да се меша во изборот на нејзин наследник на чело на Христијанско демократската партија (ЦДУ), откако Анегрет...
Вести Свет

Далај Лама сам ќе одлучува кој ќе го наследи

Слободен печат
Повеќе од 150 тибетански верски лидери на денешната конференција во Дармшала оценија дека нивниот духовен лидер Далај Лама сам треба да избере свој наследник. Во...
Вести Македонија

Русковска стигна во Советот на јавни обвинители: Ќе се избере ли замена за Јанева?

Слободен печат
Шефицата на Обвинителството за организиран криминал, Вилма Русковска пристигна во Советот на јавни обвинители да ги достави списите кои ги побара Советот за случајот „Рекет“....
Вести Свет

БОРИС ЏОНСОН И ОФИЦИЈАЛНО ПРЕМИЕР: Луѓето кои се обложија против Британија ќе останат без ништо (ВИДЕО)

Слободен печат
Борис Џонсон денеска и официјално ја презема функцијата премиер на Велика Британија. „Кралицата Елизабета Втора го прими Борис Џонсон и од него побара да формира...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Нема наследник на Јанева без нов закон за СЈО

Мими Шушлеска Петкова
Од договорот што ќе се постигне или нема да се постигне на лидерската средба која премиерот Зоран Заев ја закажа за во петок зависи изборот...
Вести Регион

Тројца кандидати за наследник на Вучиќ на чело на СНС

МИА агенција
Тројца кандидати во моментов влегуваат во игра како најсериозни наследници на Александар Вучиќ на чело на владеачката Српска напредна партија (СНС) – актуелната премиерка Ана...
Вести Свет

Борис Џонсон убедливо води во трката за наследник на Тереза Меј

Слободен печат
После четвртиот кругг на гласање за нов лидер на британската Конзервативна партија и заменик на Тереза Меј, Борис Џонсон го зголеми своето водство, додека Саид...