20.8 C
Скопје

Tag : насер зибери

Вести Македонија

Претседателот Пендаровски се сретна со народниот правобранител Зибери

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими народниот правобранител, Насер Зибери. На средбата, како што информираат од Кабинетот на претседателот, народниот правобранител го презентираше Годишниот извештај...
Вести Македонија

Зибери: Омбудсманот ќе добие поинаков лик

Слободен печат
Една од главните заложби на новиот Народен правобранител, Насер Зибери е институцијата што ќе ја води да добие поинаков лик. Оваа изјава омбудсманот Зибери ја...
Вести Македонија

ВИДЕО | Зибери: Точно е дека Ахмети ми понуди да бидам член на влада, но јас останав настрана зошто сум промовиран како непартиска личност

Слободен печат
Во Собранието на Република Северна Македонија новоизбраниот народен правобранител, Насер Зибери, вчера даде свечена изјава пред претседателот на Собранието, Талат Џафери и генералната секретарка на...
Вести Македонија Слајдер

Зибери: Функцијата Народен правобранител не е само декор во системот, туку бедем на заштита на слободите и правата

Слободен печат
Во минатото како набљудувач на настаните во земјата сум знаел да бидам критичен, кога сум сметал дека така треба и сум поддржувал одлуки и процеси...
Вести Македонија Слајдер

Насер Зибери даде свечена изјава пред Џафери како нов народен правобранител

Слободен печат
Новиот народен правобранител Насер Зибери претпладнево даде свечена изјава пред собранискиот спикер, Талат Џафери. Кандидат на ДУИ за прв премиер Албанец на последните парламентарни избори,...
Вести Македонија

Новиот омбудсман Насер Зибери ќе даде свечена изјава пред претседателот на Парламентот

Слободен печат
Новоизбраниот народен правобранител Насер Зибери денеска ќе даде свечена изјава пред претседателот на Собранието Талат Џафери.  Зибери беше избран за омбудсман на седницата на Собранието...
Вести Македонија

Насер Зибери за„Слободен печат“: Како Народен правобранител ќе работам „без пардон“!

Лука Андреев
Во извршувањето на функцијата Народен правобранител ќе ги вложам сите мои капацитети и способности и ќе делувам „без пардон“ за сите оние што се под...
Вести Македонија

Многу сомнежи – дали новиот Омбудсман ќе ги штити правата на граѓаните

Лука Андреев
Ние континуирано реагиравме за начинот на избор на новиот Народен правобранител со барања да се поништи постапката, изјави за „Слободен печат“ извршната директорка на Хелсиншкиот...
Вести Македонија Слајдер

Од кандидат за премиер до наследник на Иџет Мемети: Насер Зибери избран за народен правобранител

Слободен печат
Насер Зибери вечерва е избран за нов народен правобранител. „За” гласаа 61 пратеник од вкупниот број на пратеници во Собранието, како и 26 од 41...
Вести Македонија Слајдер

Собранието ќе расправа за избор на Насер Зибери за народен правобранител

Слободен печат
Собранието денеска треба да ја започне 32. седница на која на дневен ред е Предлог одлуката за избор на Народен правобранител. За народен правобранител е...