6.8 C
Скопје

Tag : направија

Забава Магазин Магазин слајдер

Италијанците направија сладолед „лек за ковид-19“

Слободен печат
Додека бројни италијански трговци, угостители и слаткари имаат економски потешкотии поради намалениот обем на работа како последица на коронавирусот, сепак, оние кои продаваат сладолед не...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Научниците објаснија зошто мораме да носиме маски и направија нивно рангирање од најлоши до најдобри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Тим од научници од американскиот Универзитет Дјук пронајде едноставен и евтин начин врз чија основа може да се установи ефикасноста на заштитните маски во заштитата...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Свадба за време на пандемија – Швеѓанец и Норвежанка направија шумска свадбена церемонија (ФОТО)

Слободен печат
Парот размени брачни завети во шума во југоисточниот норвешки регион Холебек, на самата граница со Шведска… Норвежанката Камила Ојорд и Швеѓанецот Александар Клерн се венчаа на...
Магазин Сцена

Лепа Брена и нејзиниот тим направија мини концерт на Инстаграм – Погледнете, ќе запеете и вие со нив! (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарната пејачка Лепа Брена и нејзините соработници ја изведоа во живо песната „Uđi slobodno”, а пејачката видеото го објави на својот Инстаграм профил. Балканската ѕвезда...
Еспресо Шоу биз

ХАЈДИ КЛУМ: Костимите кои ја направија кралица на Халовин (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната манекенка Хајди Клум, позната е по тоа што е исклучително креативна кога станува збор за маскирањето на Ноќта на вештерките. Хајди веќе со години...