Tag : наместен натпревар

Спорт Фудбал

Докажано: Наместен фудбалски меч во Србија! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалските клубови Смедерево и Кабел се казнети со одземање по 10 бодови, како и парично, кои наместиле меѓусебен дуел во 14. коло од Првата српска...
Спорт Фудбал

Ферги наместил меч со Јуве во Лигата на шампионите!?

Слободен печат
Едно шокантно обвинение на сметка на легендарниот тренер беше изречена на суд од италијанскиот фудбалски менаџер Џузепе Пина Палјара. Палјара го спомна Алекс Фергусон на...
Спорт Фудбал

Скандал во Србија: Наместен натпревар? Реагира и УЕФА! (ВИДЕО)

Слободен печат
Имено, УЕФА пред неколку дена испрати писмо на адреса на српската фудбалска федерација во која покажаа сомнение во регуларноста на натпреварот од Првата лига помеѓу...
Спорт Фудбал

За Грците натпреварот помеѓу Црвена Звезда и Олимпијакос е наместен

Слободен печат
Грчката “Газета“ објави текст во кој се наведува дека Црвена звезда го совлада Олимпијакос во второто коло од ЛШ благодарение на францускиот судија Беон Бастиен...