• надбискупот

Фатени во лага: Надбискупот од Кентбери откри кога навистина се венчани принцот Хари и Меган Маркл

Надбискупот од Кентбери, Џастин Вилби, го прекина молкот во врска со наводите на брачната двојка искажани во интервјуто со Опра Винфри и го отфрли тврдењето дека војводата и војвотката од Сасекс ги венчал на тајна церемонија пред големата јавна венчавка во дворецот Виндзор. Принцот Хари и Меган Маркл меѓу тврдењата што ги изнесоа во интервјуто, …

Фатени во лага: Надбискупот од Кентбери откри кога навистина се венчани принцот Хари и Меган Маркл Read More »