Tag : национална платформа

Вести Македонија

Реакција на „Средношколски Глас“ за пропаднатата национална платформа за онлајн учење: Ќе сноси ли некој одговорност за стресот што го трпат учениците, родителите и професорите?

Слободен печат
Националната платформа за учење на далечина не успеа и во последен момент на само еден ден пред почетокот на учебната година се промени платформата на...
Вести Македонија Слајдер

Националната платформа повторно падна, учениците не можат да се логираат за пробниот час

Михаило Донев
Уште на самиот почеток од вториот ден од тестирањето на Националната платформа за далечинско учење одново се појавија проблеми, откако повеќе ученици пријавија дека не...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Платформата падна уште на првото тестирање

Михаило Донев
Со многу возбуда и нервоза, со колективно делење „пасворди“ во училиштата и со првиот „пад на системот“, вчера почна тестирањето на првата Национална платформа за...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Еве како ќе изгледа еден час во живо на новата национална платформа оваа учебна година (ФОТО)

На денешната прес-конференција премиерот Зоран Заев и министерката за образование и наука Мила Царовска претставија како ќе изгледа еден час на единствената национална платформа за...
Вести Македонија Слајдер

Царовска: Националната платформа ќе биде повеќе од добра замена за традиционалната настава

Михаило Донев
На денешната заедничка пресконференција помеѓу премиерот на Република Македонија Зоран Заев и министерката за образование и наука Мила Царовска, претставена е националната платформа за онлајн...