13 C
Скопје

Tag : Монте Карло

Останатo Спорт

Циципас и Рубљов за титулата во Монте Карло

Слободен печат
Денеска се одиграа полуфиналните натпревари на Мастерс турнирот во Монте Карло, победници во своите дуели беа Стефанос Циципас и Андреј Рубљов. Гркот Циципас доста убедливо...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ направи уште поголема разлика во однос на ривалите

Слободен печат
Иако Новак Ѓоковиќ беше елиминиран уште во раната фаза на Мастерс турнирот во Монте Карло, направи разлика во однос на ривалите. После поразот од Даниел...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Мастерсот во Монте Карло продолжува без Надал!

Слободен печат
Денеска ги дознавте сите патници во полуфиналето на Мастерс турнирот во Монте Карло, таму ќе бидат Циципас, Еванс и Рууд и Рубљев. Најголемото изненадување го...
Останатo Спорт

„Бикот од Мајорка“ Надал фаворит за освојување на Монте Карло

Слободен печат
Шпанецот уште еднаш докажа зошто земјената подлога му е најомилена, а после елиминацијата на првиот светски рекет од турнирот во Монте Карло, Новак Ѓоковиќ, многу...
Останатo Спорт

Еванс: Ќе им раскажувам на внуците како го победив најдобриот тенисер во светот!

Слободен печат
Многу сум горд и не можев да верувам кога последната премина преку мрежата – изјави британскиот тенисер Даниел Еванс по триумфот над Новак Ѓоковиќ во...
Останатo Спорт

Надал рутински до третото коло во Монте Карло

Слободен печат
Рафаел Надал ја забележа 446 победа на земја во кариерата, совладувајќи го второто коло на Мастерсот во Монте Карло, Федерико Делбонис од Аргентина со резултат...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ после „Австралија опен“ се враќа на терените во Монте Карло

Слободен печат
Главниот залет за сезоната на земја започнува во Кнежевството, првиот турнир од серијата 1000 е во Монте Карло од 12 до 18 април 2021 година....
Останатo Спорт

Иванишевиќ: Често е под притисок, но Ѓоковиќ е институција со рекорди!

Слободен печат
Тренерот на најдобриот тенисер на светот, Горан Иванишевиќ, во неодамнешно интервју зборуваше за тоа како српскиот ас е „машина за победи“. Поранешниот светски рекет број...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лепа Брена и Мадона сосетки во Монте Карло: Се сретнале во лифт, но дали пијат кафе заедно?

Слободен печат
Две дами, една ѕвезда на Балканот и пошироко, а другата од светски размери, но и двете пејачки поголемиот дел од пандемиските денови со своите семејства...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ во Монте Карло фаќа „залет“ за Ролан Гарос

Слободен печат
Мастерсот во Монте Карло не се одржа минатата година поради пандемијата на коронавирусот, а оваа година конкуренцијата ќе биде пеколна. Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ...