Tag : монети

Вести Свет

ЕК планира да ги укине најмалите по вредност монети на еврото

МИА Агенција
Европска комисија планира укинување на монетите од еден и два евро-центи, објави германскиот весник „Зидојче цајтунг“. Весникот истакнува дека ЕК утре ќе ја претстави програмата...
Вести Свет

ВРЕДНО БОГАТСТВО- смести Британци во затвор

Слободен печат
Двајца Британци кои не пријавиле англо-саксонско богатство кое го пронашле, денеска се осудени на 10 и осум и пол години затвор. Богатството било вредно околу...
Вести Македонија

Панов: Некој тенденциозно ме пријавил од лични причини

Слободен печат
Некој тенденциозно ме пријавил од лични причини, се работи за модерна нумизматика. Ова го кажа поранешниот градоначалник на Кавадарци, Александар Панов по информациите дека кај...
Хроника

Полицијата најде 1.000 монети со археолошка вредност кај екс градоначалникот на Кавадарци

Слободен печат
Полицијата денеска во Кавадарци при претрес во домот на поранешниот градоначалник на Кавадарци, Александар Панов пронашла над 1.000 монети со археолошка вредност, кои биле пронајдени...
Вести Свет

ГОЛЕМА КРАЖБА ВО МЕКСИКО: Вооружени напаѓачи украле златни монети вредни два милиони долари

Слободен печат
Вооружени напаѓачи украле вчера златни монети вредни повеќе од два милиони долари од државната ковачница на пари во Мексико Сити, соопштија безбедносни извори. Две непознати...
Забава Магазин

Кинезинка купила автомобил од 24.500 евра со железни монети: Работниците три дена ги броеле парите (ВИДЕО)

Слободен печат
Работниците во еден салон за автомобили во Кина останале без текст кога дошла некоја муштерика и одлучила да купи „Фолксваген“ носејќи железни монети кои биле...