• моисе кин

ПСЖ потпиша нов договор со Дракслер, ќе го откупи договорот на Кин

Германскиот репрезентативец Јулијан Дракслер го продолжи договорот со францускиот ПСЖ до 2024 година, објави добро известениот италијански новинар Фабрицио Романо. На Дракслер кој игра далеку подобро откако Маурицио Покетино седна на клупата на ПСЖ, пред десетина дена му беше понуден нов договор кој Германецот го прифати и во наредните три години ќе го носи дресот …

ПСЖ потпиша нов договор со Дракслер, ќе го откупи договорот на Кин Read More »