• могамедгаџи нуров

АМС ги одреди кандидатите за „Спортист на годината“: Георгиевски, Павлов, Ѓоргиев, Елмас….

Агенцијата за млади и спорт (АМС) денеска ги објави номинациите на најдобрите спортисти изминатата година. Во категоријата „Спортист на годината“, главен фаворит е Дејан Георгиевски кој на Олимписките игри во Токио го оствари најголемиот успех од осамостојувањето на Македонија, освојувајќи го сребрениот медал во таеквондо. Негови конкуренти се Димитар Ѓоргиев кој стана светски кикбокс-првак во …

АМС ги одреди кандидатите за „Спортист на годината“: Георгиевски, Павлов, Ѓоргиев, Елмас…. Read More »