мобилен телефон Archives - Слободен печат

Tag : мобилен телефон

Вести Планета

Го убила струја додека играл на мобилен

Слободен печат
Младо момче загинало од струен удар откако заспал играјќи игри на мобилниот телефон, кој се полнел додека тој лежел во креветот, пишува Дејли мејл. Састра...
Вести Планета

Заспала со телефон во кревет, утрото е пронајдена МРТВА: Направила КОБНА ГРЕШКА која поголемиот дел од луѓето ја прават СЕКОЈ ДЕН

Слободен печат
Дека полнењето на мобилниот телефон во близина на креветот никако не се препорачува, докажа и трагедијата која се случи во Казакхстан. Една ваква грешка на...
Хроника

Еден повреден од 11 сообраќајки во Скопје

МИА Агенција
Едно лице било тешко повредено во една од вкупно 11 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се...
Спорт Фудбал

Нема ВАР- нема проблем, тука е мобилниот (ВИДЕО)

Слободен печат
ВАР технологијата е воведена во фудбалот за да им помогне на судиите во разрешување на спорните моменти за време на натпреварите и да ги корегираат...
Вести Планета

БИЗАРНА ПРИКАЗНА ОД КИНА: Си ги продала децата за телефон, таткото бара дел од парите

Слободен печат
Децата помлади од две недели ги дала во две различни семејства, кои живеат на околу 700 километри од нејзиниот град....
Магазин Технологија

Во што се подобри НОВИТЕ АЈФОНИ во споредба со нивните претходници?

Слободен печат
Заедничко за сите е што ниту еден од нив нема поддршка за 5G, но тоа се очекува да се имплементира во моделите што ќе бидат...
Еспресо Шоу биз

Мадона воведе ригорозни правила за фановите: Ќе бидете исфрлени од концерт ако ги правите овие работи

Слободен печат
Кралицата на попот Мадона (61) поставила нови барања за фановите за нејзината светска турнеја на 14 по ред студиски албум „Madame X“, која почнува за...
Магазин Технологија

Новата Galaxy Note10 серија на паметни телефони официјално претставена во Скопје

Слободен печат
Новата Galaxy Note10 серија е дизајнирана да ги задоволи потребите на најпребирливите бизнис корисници, но и на креативците, овозможувајќи им да го постигнат својот максимум...
Вести Хроника

Уапсен скопјанец кој се заканувал на Фејсбук

Горан Наумовски
Полицијата до Јавното обвинителство поднесе кривична пријава против В.Ч. (51) кој е осомничен за повикување на насилство, односно ширење на расистички и ксенофобичен материјал по...
Спорт Фудбал

СМЕА ДО СОЛЗИ: Звуци од порно филм на промоцијата на Филипе Луис! (ВИДЕО)

Вкупно осум сезони Филипе Луис (33) го носеше дресот на „јорганџиите“, во летото 2010 година дојде од редовите на Депортиво со тоа што една сезона...