Tag : млечен

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Димитриевска за жалбата на ОЈО за сообраќајката кај Млечен: Ми се потврдија поплаките за обвинителката и судијката!

Лука Андреев
Оштетената во сообраќајката кај Млечниот ресторан, Наташа Димитриевска, за Слободен печат оценува дека од она што го прочитала во соопштението на ОЈО-Скопје, кое се жали...
Вести Македонија Слајдер

ОЈО Скопје ја обжали условната пресуда за сообраќајката кај Млечен и предлага затвор за обвинетиот

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје до Апелациониот суд Скопје денеска вложи жалба на изречената првостепена пресуда на Основниот кривичен суд Скопје со која обвинетиот за сообраќајната...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

(ФОТО) Совеста е најголемата казна, се вели во пресудата за сообраќајката кај „Млечен“

Лука Андреев
Оштетената Наташа Димитриевска ја прими писмената пресуда за кобната сообраќајка од пред две години кај Млечен ресторан, кога таа го загуби плодот, а згасна животот...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

(ВИДЕО) Наташа Димитриевска: „Очекувам затворска казна. Тоа е најмалата сатисфакција што можам да ја добијам во оваа фаза!“

Лука Андреев
Тетовчанката Наташа Димитриевска, денеска поднесе претставка до Судскиот совет поради, како што вели, непочитувањето на Елена Илиевска Јосифовиќ на судската функција и судското работење, како...
Вести Македонија

Некои условни казни бараат безусловни реформи

Лука Андреев
Не стивнуваат реакциите на сметка на работата на судиите, откако бизнисмен призна вина за причинета сообраќајна несреќа со човечки жртви, а судот му определи една...
Вести Македонија Слајдер

Џолев воздржан за пресудата за сообраќајката кај Млечен: Во моментот немам доволно информации за да коментирам

Слободен печат
Претседателот на Основниот кривичен суд во Скопје Иван Џолев истакна дека моментално не поседува доволно информации за условната казна која ја доби сторителот на сообраќајната...
Вести Скопје

Детското игралиште на „Млечен” доби нов лик (ФОТО)

Слободен печат
Поставени се нови реквизити и гумирана подлога на детското игралиште во урбаната заедница „Владо Тасевски” кај „Млечен”. Од прес-службата на Општина Карпош информираат дека после...
Вести Скопје

Целосно обновени тоалетите во ООУ „Војдан Чернодрински”

Слободен печат
Целосно се обновени тоалетите во ООУ „Војдан Чернодрински”, во урбаната заедница Владо Тасевски (Млечен), информираат денеска од Карпош. Направена е санација на санитаријата, при што...