• митинг

ВИДЕО | Хорор на предизборен митинг во Мексико: Најмалку девет мртви откако се урна бината

Најмалку девет лица загинаа, а околу 50 се повредени откако се урна бина на предизборен митинг во Мексико, соопштија локалните власти. Инцидентот се случил додека претседателскиот кандидат на левиот центар Хорхе Алварез Мајнез држел говор во градот Сан Педро Гарза Гарсија. Уривањето на бината е предизвикано од ненадеен силен налет на ветер, напиша Мајнез на …

ВИДЕО | Хорор на предизборен митинг во Мексико: Најмалку девет мртви откако се урна бината Read More »