митинг Archives - Слободен печат

Tag : митинг

Вести Планета

Трамп на митинг ги искритикува демократите, но застана зад Сандерс

Слободен Печат
Претседателот на САД, Доналд Трамп, синоќа на митинг со поддржувачи во Висконсин, ја објасна својата одлука за елиминација на иранскиот генерал и ги искритикува демократите...
Вести Регион

Чудно обраќање на Колинда: Упати поздрав до загинатите бранители, а Лукица Модриќ ѝ е како син (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако во последните пет години хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ имала говори со многу гафови, тешко дека некој од нив може да го надмине вчерашниот нејзин...
Вести Ви Препорачуваме Планета

Работници од Пенсилванија условени да се појават на митинг на Трамп или да не добијат плата

Слободен печат
Вработени во нафтено-хемиски комплекс во Пенсилванија каде неделава претседателот Доналд Трамп одржа говор, им било кажано дека ако не присуствуваат на настанот нема да добијат...
Вести Регион

Вучиќ собра над 150 илјади луѓе во Белград (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Во Белград заврши кампањата „Иднината на Србија“ на претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Според проценките на завршниот митинг, во Белград присуствувале над 150 илјади луѓе...
Вести Македонија

Сиљановска од Делчево: Каква е таа демократија кога се забранува филм и книга

МИА Агенција
– Граѓаните се тие што ја градат и што ја чуваат татковината и што се грижат за правда и честита Македонија, но и за јазикот...
Вести Македонија

Силјановска: Само ако власта е во вистински раце може да се направат вистински реформи

МИА Агенција
Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Гордана Силјановска Давкова синоќа се обрати пред граѓаните во Гевгелија. Посочи дека политичарите својот легитимитет го црпат од...
Вести Македонија Планета

Централен митинг на СДСМ во Скопје

Горан Наумовски
Кандидатот за претседател од СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски вечер ќе одржи централен митинг во Скопје пред седиштето на Делегацијата на ЕУ, а ќе почне...
Вести Македонија

Река: Дојде времето претседател на државата да биде Албанец

МИА Агенција
Не убедуваа во комунизмот и сега сé уште не убедуваат дека тоа не може, но сега дојде времето претседател на државата да биде Албанец и...
Вести Македонија

Мицкоски до Заев: Види дали ќе не прекршиш или ќе бидеш прекршен

Слободен печат
На овие избори ќе победат Македонија и Гордана Силјановска Давкова, заедно со народот. Велеше не распишувал предвремени избори затоа што ќе не прекршел. Види дали...
Вести Македонија

Силјановска Давкова повика да не се бојкотираат изборите

Слободен печат
На вечерашниот митинг пред Владата, кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова ги повика граѓаните на масовна излезност на изборите. -Доаѓа денот кога на...