Tag : мисајловски

Вести Избори 2020

Мисајловски од Куманово: Обнова насекаде и за сите

МИА Агенција
Мисајловски од Куманово: Обнова насекаде и за сите Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска од градскиот плоштад од Куманово на...
Вести Избори 2020

Мисајловски: Треба обнова во културата, во уметноста, во здравството, во инфраструктурата

Слободен печат
Денеска повторно сум во Куманово. Скоро секој ден тука на средби со граѓаните. Денеска имавме неколку настани, продолжуваме потоа на средби со граѓани се разбира...
Вести Македонија

Мисајловски: Често се случува да се појават возила кои ги следат функционерите на СДСМ, некои дури и се закануваат

Слободен печат
Во вечерашната емисија на МТВ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата во Изборната единица 2 Владо Мисајловски, кој се осврна на изборната кампања...
Вести Избори 2020

Мисајловски: Македонскиот народ треба да избере помеѓу Република Македонија или Зоран Заев

Слободен печат
На денешниот собир во општина Чаир се обрати потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на ИЕ2 Владо Мисајловски. Тој се заблагодари на членовите на...
Вести Избори 2020

Мисајловски: Плата од 36.000 денари за наставниците од основното и средното образование (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска имам можност да сум тука во Ѓорче Петров и да се сретнам со повеќе граѓани. Да разговарам за секојдневните проблеми, но и да ги...
Вести Избори 2020

Мисајловски: Се обврзуваме на повеќе средства во културата и уметноста (ВИДЕО)

Слободен печат
Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 денеска го посети Бутел и манастирот Св. Никола од каде што ги повика граѓаните...
Вести Избори 2020

Мисајловски: Со години локалната власт во Куманово ги лаже граѓаните (ВИДЕО)

Слободен печат
Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 денеска го посети Куманово и населените места пред се ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести Избори 2020

Мисајловски: Ветуваме дека во Чаир повеќе нема да има граѓани од втор ред

Слободен печат
Носителот на листата од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2 Владо Мисајловски денеска од Чаир порача дека таму повеќе нема да има граѓани од втор ред, и...
Вести Избори 2020

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ нуди проекти, СДСМ зборува како да продадат нешто што е свето

Слободен печат
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, носител на листата на кандидати за пратеници на ИЕ 2 вечерва од скопски Бутел повика на 15 јули да се...
Вести Избори 2020

Мисајловски: Ветуваме нови странски инвестиции и отвoрање нови работни места

Слободен печат
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски денеска во општина Гази Баба  ги запозна граѓаните за...