8 C
Скопје

Tag : мисајловски

Вести Македонија

Мисајловски: Владата треба да набави вакцини, наместо да воведува забрани и насила да турка попис

Слободен печат
Наместо Владата да земе целосно да се ангажира и да набави вакцини, повторно воведува некои затворања, а во меѓувреме на избори може да одат, попис...
Вести Македонија

Мисајловски: Да ги тргнеме овие луѓе кои ја однесоа Македонија во бездна

Слободен печат
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски по посетата на граѓаните во општина Ѓорче Петров изјави дека системот во Македонија е на клиничка смрт и ништо не функционира....
Вести Македонија Слајдер

Мисајловски најави интерпелација за Николовски и Маричиќ

Слободен печат
Македонија со Зоран Заев падна на 111 место на листата на корупција на Транспаренси, убедливо најлошо досега, а состојбата со корупцијата е полоша и од...
Вести Македонија

ВИДЕО | Мисајловски повика на над партиски протест: Да излеземе сега пред да биде предоцна!

Слободен печат
Постои сериозна и реална основа за огромна загриженост по вчерашните изјави на Зоран Заев дадени во интервју за источниот сосед. Алармот е вклучен и силно...
Вести Македонија

Мисајловски: Под итно да се формира Влада за национален спас

Слободен печат
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска даде изјава за дневникот на телевизија Сител каде што порача дека е време да се формира влада за национален...
Вести Македонија Слајдер

Мисајловски: Гоце Делчев е Македонец, роден како Македонец и загинал како Македонец и точка

Слободен печат
Во вечерашното издание на емисија “Што не е јасно?” гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен пратеник во Собранието на Република Македонија, Владо Мисајловски кој се...
Вести Избори 2020

Мисајловски: Никогаш нема да го прифатам овој резултат, затоа што не ја отсликува реалноста

Слободен печат
Тргнавме со негативни анкети од сите страни, но со многу труд, работа и посветеност успеавме да победиме во изборната единица 2, наведува Владо Мисајловски од...
Вести Избори 2020

Мисајловски од Куманово: Обнова насекаде и за сите

МИА Агенција
Мисајловски од Куманово: Обнова насекаде и за сите Носителот на листата од ИЕ 2 од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска од градскиот плоштад од Куманово на...
Вести Избори 2020

Мисајловски: Треба обнова во културата, во уметноста, во здравството, во инфраструктурата

Слободен печат
Денеска повторно сум во Куманово. Скоро секој ден тука на средби со граѓаните. Денеска имавме неколку настани, продолжуваме потоа на средби со граѓани се разбира...
Вести Македонија

Мисајловски: Често се случува да се појават возила кои ги следат функционерите на СДСМ, некои дури и се закануваат

Слободен печат
Во вечерашната емисија на МТВ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата во Изборната единица 2 Владо Мисајловски, кој се осврна на изборната кампања...